Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešovčania oslavovali titul, Topoľčanci vydarenú sezónu

Záver finálovej série o titul majstra SR bol v skvelej atmosfére podľa trénera HK Agro Topoľčany reklamou na hádzanú
17.05.2018, Autor, Foto: SITA

Topoľčiansky zázrak sa v stredu nezopakoval. Hádzanári HK Agro druhýkrát nezdramatizovali finálovú sériu play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018. Štvrté finále na domácej pôde prehrali 18:25, a tak po záverečnom hvizde mohli vypuknúť oslavy majstrovského titulu Tatrana Prešov, ktorý vyhral sériu o zlato 3:1 na zápasy.


"Je to úžasný pocit. Veľmi sa teším, len škoda, že sme nemohli oslavovať doma pred našimi fanúšikmi. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali a titul je v správnych rukách," uviedla spojka Tatrana Dominik Krok, pre ktorého to bol ôsmy titul v kariére. Svoj premiérový si vychutnával aj chorvátsky tréner zvučného mena Slavko Goluža: "Posledný zápas prebiehal podľa nášho očakávania. Blahoželám tímu a vďaka patrí aj našim fanúšikom, ktorí nás prišli do Topoľčian podporiť v hojnom počte. Poďakovanie patrí aj domácim, ktorí utvorili veľmi dobrú finálovú atmosféru. Je to niečo, čo si slovenská hádzaná zaslúži aj do budúcnosti. Bolo veľmi pekne vidieť tú pozitívnu energiu medzi našimi fanúšikmi a klubom. Podčiarkli to spoločné oslavy, aj keď to bolo na súperovej palubovke."


Z klubových funkcionárov vyjadril spokojnosť generálny manažér prešovského Tatrana Miroslav Benický: "Sezóna bola dlhá, ale titul je doma, takže sme spokojní. Myslím si, že prešovská hádzanárska verejnosť očakávala, že na konci bude Tatran víťazom extraligy. Naše prvenstvo je zaslúžené. Bez ohľadu na to, že sa opakuje každoročne, je potrebné podať adekvátny výkon a treba si ho zaslúžiť. Hlavné ciele, ktorými boli triumfy v Slovenskom pohári a extralige, sme splnili a chlapci si teraz môžu užiť zaslúžené voľno."


Minulotýždňové vyrovnanie série v podaní topoľčianskych hádzanárov oživilo "stojaté" vody na slovenskej hádzanárskej scéne, keďže predtým sa 11 rokov nikomu nepodarilo zdolať Šarišanov v stretnutiach finále play-off. Diváci si prišli na svoje. "Práve to, že sme Prešov zdolali, zaktivizovalo aj fanúšikov. Už v treťom zápase v Tatran handball aréne bola fantastická atmosféra a teraz u nás tiež neopísateľná. Myslím si, že pre chlapcov to musel byť úžasný zážitok, že si mohli zahrať pred takou kulisou. Nebudem zastierať, rovnako to bolo aj pre mňa. Tým, že sme zápas držali takpovediac v napätí, tak to bola skvelá reklama na hádzanú," poznamenal Pavel Farář, ktorý po lanskom bronzovom a teraz striebornom medailovom úspechu s HK Agro by mal pokračovať na topoľčianskej lavičke: "Ešte budeme sedieť s majiteľom klubu, ale zmluvu mám podpísanú a mal by som naďalej viesť družstvo," dodal pre agentúru SITA český kormidelník.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner