Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Lipták končí v Hlohovci ako tréner

Martin Lipták sa s trénerskou pozíciou v HC Sporta Hlohovec rozlúči v zápase proti Tatranu Prešov II.
16.05.2018, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Trénerské pôsobenie Martina Liptáka v HC Sporta Hlohovec sa chýli ku koncu. Päťdesiatštyriročný Košičan už v nasledujúcej sezóne nepovedie mužstvo z "mesta ruží" v Slovnaft handball extralige.


Do konca sezóny zostávajú ešte dve kolá v skupine o 5. - 8. miesto, v ktorej sa bojuje o Ligový pohár. Práve jeho zisk je cieľom Hlohovčanov, ktorí sa rozlúčia s Liptákom 26. mája v domácom stretnutí proti Tatranu Prešov II.


"Na lavičke Sporty končím ako tréner. Možno to však nebude môj posledný zápas v kariére. Nemám z toho nejakú negatívnu emóciu. Stále sa niečo končí a niečo nové začína. Dúfam, že príde veľa ľudí, aby sme sa spoločne mohli rozlúčiť tak, ako sa patrí," prezradil Lipták v rozhovore pre klubový web Sporty.


Ako je známe, nedávno oznámil svoju kandidatúru na post prezidenta Slovenského zväzu hádzanej (SZH). "Prechod do funkcionárskej pozície si vyžiadalo viac faktorov. Ako tréner som unavený a po 23 rokoch stresu asi potrebujem trochu iný druh zodpovednosti. Kandidatúra vzišla z mojej obavy, a nielen mojej o náš šport. Zo strachu, že hádzaná týmto spôsobom riadenia vymizne. Je to pocit z praxe. Mal som možnosť sledovať tento proces bezprostredne zblízka. A ešte k tomu trénerstvu, podľa môjho názoru je trénovanie nielen o vzdelanosti a odbornosti, ale aj o chuti a vášni. Teraz tieto emócie nemám. Nehovorím, že znova nechytím dych na trénovanie. Nechajme plynúť čas.“


Martin Lipták, ktorý nedávno pôsobil aj vo funkcii reprezentačného trénera mužov SR, prišiel do Hlohovca v marci 2012. Počas šesť a pol sezóny získal so Sportou v najvyššej slovenskej súťaži štyri vicemajstrovské tituly, raz aj bronzové medaily. Na európskej scéne sa jeho zverencom podarilo dostať medzi 16 najlepších tímov v Pohári EHF, v ktorom si zahrali v skupinovej fáze.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner