Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Petrov návrat do rodnej Šale, bude hrať za extraligový HKM

Andrej Petro sa z maďarského Egeru vracia na Slovensko
12.05.2018, Autor: SITA, Foto: Pavol Uhrin

Ešte len vrcholia boje o medaily v Slovnaft handball extralige mužov 2017/2018, ale stále ešte úradujúci vicemajster HKM Šaľa už oznámil meno prvej posily pre nadchádzajúci ročník. Súčasťou šalianskeho kádra bude Andrej Petro. Robustný pivot, ktorý patrí do slovenského reprezentačného tímu, sa vracia do rodného mesta. Informuje o tom oficiálny web klubu.


Tridsaťdvaročný Petro hrával od januára 2016 až doteraz za maďarský klub Eger SBS Eszterházy SZS (bilancia: 88 stretnutí a 211 gólov). Na Slovensku vstúpil na ligovú scénu ako hráč ŠKP Bratislava. Šaliansky rodák si potom obliekal dresy francúzskeho US Ivry, švajčiarskeho Kadetten Schaffhausen, v rokoch 2009 - 2011 pôsobil v tíme Kecskeméti KSE, odkiaľ zamierili do nemeckého druholigového DHC Rheinland Dormagen a následne do Tatrana Prešov, z ktorého odišiel do spomenutého Egeru. Už niekoľko rokov patrí k stabilným členom reprezentácie SR, s ktorou si zahral na MS i ME.


Okrem Petra sa s Egerom lúči aj dvojica slovenských hádzanárskych legiend - brankár Richard Štochl a krídelník Radoslav Antl, ktorý sa bude venovať práci asistenta v reprezentácii mužov SR.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner